cz | eng

Centrum sociálních služeb v Brně-Chrlicích oslavilo 100 let

Středeční odpoledne se v Chrlicích vyznačovalo slavnostní náladou. Centrum sociálních služeb pro osoby se zrakovým postižením tam totiž oslavilo již své 100. narozeniny. Nechyběla hudba, tanec, ani ukázka vodicích pejsků.

Slavnost v prostředí zahrady Chrlického zámku zahájila paní ředitelka centra Marcela Troubilová spolu s panem starostou Chrlic Lukášem Filou, kteří centru přáli vše nejlepší do dalších let. Pan ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka poslal zdravici, ve které centru gratuloval k tak významnému výročí.

Následovalo hudební vystoupení samotných uživatelů centra. Nechyběl ani tanec ve formě vystoupení dětí z MŠ Šromova v Chrlicích nebo komentované prohlídky budovy Chrlického zámku, kde centrum sídlí. Během odpoledne vystoupila také kapela Veselá Trojka, žáci ZUŠ Slunná a žáci ZŠ Chrlice. Celou slavnost zakončilo vystoupení kapely Baobab.

Centrum sociálních služeb pro osoby se zrakovým postižením v Brně‑Chrlicích bylo založeno jako první svého druhu poskytující azyl a péči zrakově postiženým. Dnes se centrum věnuje sociálním službám, které poskytuje lidem s vážným zrakovým postižením v pásmu úplné a praktické nevidomosti nebo těžké a silné slabozrakosti. „Jsme moc rádi, že se nám zahradní slavnost vydařila za tak krásného počasí a hlavně, že si ji užili i sami uživatelé centra,” říká paní ředitelka Troubilová.

<< zpět na seznam