cz | eng

Aktuality

Experti i ministři: Vodíkové technologie čeká v ČR boom, na jejich podporu zamíří miliardy Kč

TZ | Experti i ministři: Vodíkové technologie čeká v ČR boom, na jejich podporu zamíří miliardy Kč

Sdílení zkušenosti se zaváděním vodíkových technologií v Belgii, Německu či na Slovensku, evropská a národní legislativa, podpora českých vodíkových projektů včetně dotačních příležitostí či série vědeckých přednášek s nejnovějšími poznatky od vývoje elektrolyzérů přes skladování a transport vodíku po slibné nové materiály pro výrobu palivových článků. Ale také workshopy přibližující možnosti nasazení regionálních vodíkových vlaků na českých železnicích nebo shrnující výsledky pětiletého mezinárodního projektu na vývoj nového typu membrán pro alkalické elektrolyzéry, prezentace vodíkových zařízení včetně automobilů či ocenění talentovaných vysokoškoláků.

číst více
Díky unikátní nanotechnologii chtějí vytlačit organická ředidla z čištění u tiskových provozů

TZ | Díky unikátní nanotechnologii chtějí vytlačit organická ředidla z čištění u tiskových provozů

Téměř ve všech českých tiskárnách a provozech, kde se používá technologie flexotisku a tamponového tisku, se zároveň spotřebovává množství nebezpečných organických ředidel, jako je například aceton. Tato ředidla se ve velkých objemech používají na čištění tiskařských strojů a jejich znečistěných prvků od použité barvy. Budoucnost čištění ve flexotisku a tamponovém tisku však může být zcela bez toxických rozpouštědel. Změnit to může unikátní řešení od švýcarské společnosti NANOVIS.

číst více
Až 10x méně platiny na katalyzátory vodíkových palivových článků díky českému patentu!

TZ | Až 10x méně platiny na katalyzátory vodíkových palivových článků díky českému patentu!

Osobní, nákladní i veřejnou dopravu v Evropě čekají v blízké budoucnosti velké změny. V souvislosti s dekarbonizačními cíli Evropské unie, podle kterých se mají snížit emise skleníkových plynů o 55 % do roku 2030 v porovnání s rokem 1990, čeká sektor dopravy postupný odklon od fosilních paliv. Tradiční vozidla na benzin, diesel, LPG či CNG tak budou v čím dál větší míře doplňovat a posléze nahrazovat bateriové elektromobily a vozidla s palivovými články na vodík. Vodík pak má potenciál zejména v těžké nákladní dopravě.

číst více
Obezita se dá úspěšně operovat, pacienti dlouhodobě zhubnou i 60 a více kilogramů

TZ | Obezita se dá úspěšně operovat, pacienti dlouhodobě zhubnou i 60 a více kilogramů

Bolesti kloubů, zvýšené riziko infarktu či rakoviny, astma, dušnost nebo cukrovka. A ve výjimečných případech i přímé ohrožení života. I taková zdravotní rizika a komplikace může přinést jedna z nejrozšířenějších civilizačních nemocí současnosti – obezita. Obezita se přitom dá trvale vyléčit. Zapomeňte ovšem na „zázračné“ prášky, potravinové doplňky či drastické diety. Jedinou spolehlivou a hlavně trvalou metodou, založenou na medicínských principech a znalostech, je bariatrická operace žaludku.

číst více
Hydrogen Days 2024: Vodíkoví experti z celého světa se setkají v Praze

TZ | Hydrogen Days 2024: Vodíkoví experti z celého světa se setkají v Praze

Experti z celého světa, kteří se zabývají vodíkovými technologiemi, míří do Prahy. Ve dnech 20.–22. března 2024 se v české metropoli uskuteční již 14. ročník tradiční evropské odborné konference s názvem Hydrogen Days 2024. Konference vedle výzkumných a strategických přednášek nabídne také řadu vzdělávacích seminářů.

číst více
Za bitcoiny akcie? Možná již brzy! Soutěž o nejlepší ekonomické diplomky zná vítěze

TZ | Za bitcoiny akcie? Možná již brzy! Soutěž o nejlepší ekonomické diplomky zná vítěze

Bylo by v budoucnu možné použít vysoce volatilní kryptoměny jako zástavu při běžném obchodování na kapitálových trzích? Jak vylepšit, zautomatizovat a zefektivnit tvorbu firemních reportů? Či jaké dopady bude mít na českou ekonomiku odklon od automobilů na fosilní paliva a přechod na elektromobily? Právě taková jsou témata vítězných diplomových prací, které uspěly v pátém ročníku soutěže Cena Atlas Copco Services 2023.

číst více
Před prodejem i koupí si nechejte nemovitost pořádně prověřit. Vyplatí se to!

TZ | Před prodejem i koupí si nechejte nemovitost pořádně prověřit. Vyplatí se to!

Pokud prodáváte dům, umíte potenciálnímu kupujícímu dokázat, že je váš dům po všech stránkách v pořádku? Vyznáte se ve stavebních konstrukcích natolik, abyste mohli garantovat, že je například i po statické stránce budova bez chyby? A pokud dům kupujete, poznáte na první pohled, že je fasáda správně zateplená? Či umíte odhadnout, zda je pod omítkou zeď z nových cihel, nebo naopak zeď původní?

číst více
Za zajímavé ekonomické diplomky čeká na absolventy 60 tisíc Kč

TZ | Za zajímavé ekonomické diplomky čeká na absolventy 60 tisíc Kč

Motivovat a odměnit úspěšné absolventy a absolventky ekonomických oborů za kvalitní diplomové práce, poskytnout zpětnou vazbu nejen jim, ale i jejich školitelům či vyzdvihnout netradičně uchopená ekonomická témata, týkající se klidně i ekologie nebo kyberzločinnosti. I takové jsou cíle již pátého ročníku tradiční soutěže Cena Atlas Copco Services, která letos opět hledá zajímavé diplomové práce, vzniklé na tuzemských univerzitách.

číst více
Hydrogen Days 2023: Vodíkové technologie jsou v ČR na vzestupu, shodují se ministři i vědci

TZ | Hydrogen Days 2023: Vodíkové technologie jsou v ČR na vzestupu, shodují se ministři i vědci

Priority a novinky ve výzkumu a vývoji vodíkových technologií v Evropě a ve světě, vodík jako alternativní energie ve veřejné dopravě, ekonomické aspekty výroby a distribuce vodíku v České republice, výhody a nevýhody vodíkových spalovacích motorů či přeprava vodíku pomocí stávající plynovodní infrastruktury. I taková byla témata 13. ročníku jedinečné evropské odborné evropské odborné konference s názvem Hydrogen Days 2023, která ve dnech 29.–31. března v Praze hostila experty na vodíkové technologie z celého světa.

číst více
Výzvy spojené s vodíkovým hospodářstvím se představí na konferenci v Praze

TZ | Výzvy spojené s vodíkovým hospodářstvím se představí na konferenci v Praze

Vědci z celého světa, kteří se zabývají vodíkovými technologiemi, míří do Prahy. Ve dnech 29.–31. března se totiž v české metropoli uskuteční již 13. ročník jedinečné evropské odborné konference s názvem Hydrogen Days 2023. Konference poprvé vedle výzkumných a strategických přednášek nabídne také vzdělávací sekci.

číst více

Nalezeno: 472 záznamů   |   Stránka: 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 95