cz | eng

TZ | CHCETE GRILOVAT ZDRAVĚJI? VOLTE PLYNOVÝ GRIL

Zatímco v jiných státech jsou plynové grily pro letní přípravu jídla již několik let nejoblíbenější variantou, u nás lidé stále upřednostňují typy využívající dřevěné uhlí. Grilování na plyn je přitom mnohem zdravější, protože při něm nevzniká vůbec žádný kouř a díky tomu do sebe maso nenasakuje rakovinotvorné látky. Ty naopak vznikají při tepelném zpracování surovin na grilu na dřevěné uhlí kvůli tuku kapajícímu na žhavé uhlíky, který následně přepálený spolu s kouřem putuje zpět do jídla. U plynového grilu toto riziko nehrozí, čistotu a zdravotní nezávadnost pokrmu navíc podporuje mnohem snadnější čištění a údržba grilu, proto se stává stále více oblíbeným u zastánců zdravého životního stylu.

To, že je grilování na plyn nejen zdravější, ale že jídlo na něm připravené také velmi dobře chutná, potvrzují i kuchaři, kteří s ním mají bohaté zkušenosti. Plyn totiž umožňuje mnohem lepší regulaci teploty a tím pádem i přesné propečení jídla. Svou oblibou přípravy pokrmů na plynovém grilu se netají ani známý český šéfkuchař a odborník na grilování Zdeněk Pohlreich: „Já plynový gril miluju. Je to rychlé, čisté a univerzální. Jídlo chutná stejně a nesmrdí tolik kouřem.“

Plynový gril má své výhody i oproti grilu elektrickému, tou hlavní je možnost jeho přenosu. Plyn je do grilu veden z vyměnitelné plynové lahve, díky tomu ho lze volně přenášet z domu na zahradu či terasu bez potřeby přípojky elektrického proudu. Plynové lahve v České republice dle průzkumu nezávislé agentury FOCUS v současnosti využívá skoro půl milionu domácností. Prodávají se v různých velikostech, pro rodinné grilování je ideálním řešením novinka GRILL GAS od společnosti Flaga, 5kilová lahev, která rodinně bez problémů vydrží na celou jednu grilovací sezónu. Oproti klasickým propan butanovým lahvím jsou její výhodou menší rozměry a tudíž nízká váha a skladnost. Lahev GRILL GAS navíc obsahuje pouze čistý propan, který je ještě čistší než propan butan, jímž jsou plněny běžné lahve.

Společnost Flaga bude také hlavním dodavatelem plynu v soutěži Globus Grilmánie 2012, kde se budete moci o výhodách grilování na plynu přesvědčit na vlastní oči. V regionálních kolech, která probíhají v květnu a červnu ve dvanácti českých a moravských městech (mimo jiné v Praze, Olomouci a Brně – kompletní seznam naleznete na webu www.grilmanie.cz), zde budou v grilování soutěžit tří až pěti členné týmy. Ti nejlepší z nich se pak utkají ve velkém finále v sobotu 16. června v Ostravě. Na návštěvníky budou čekat také vystoupení v podobě zpěvačky Ilony Csákové a kouzelníka a komika Richarda Nedvěda, všemi koly bude provázet dvojice moderátorů Petr Rychlý a Ivan Vodochodský.

<< zpět na seznam