cz | eng

TZ | Firma FEI získala počtvrté ocenění Exportér roku Jihomoravského kraje

Brno potvrdilo svojí pověst kolébky elektronových mikroskopů. Firma FEI, která je v zde vyrábí, získala již počtvrté v řadě titul Exportér roku Jihomoravského kraje. Vyvezla elektronové mikroskopy za 7.1 miliard korun. V celostátním měřítku se FEI umístila na 14 místě mezi největšími českými exportéry.

Vedení společnosti cenu převzalo za účasti  prezidenta České republiky Miloše Zemana v Kaiserštejnském paláci v Praze. „Každý mikroskop je sestaven na míru koncovému zákazníkovi, jeho průměrná cena je zhruba 20 milionů korun. Na jejich vývoji a výrobě pracuje v našem technologickém centru více než 600 zaměstnanců,“ popsal, co stojí za úspěchy firmy Jiří Očadlík viceprezident FEI Company pro Brno.

FEI Company je největším výrobcem elektronových mikroskopů na světě. V Brně se nachází jeho nejvýkonnější centrum. „V současnosti zde vzniká více než 60 % z celosvětové produkce FEI, ještě důležitější ale je, že brněnská pobočka dlouhodobě roste. Před rokem jsme se přestěhovali do nové budovy na Černovické terase, od té doby jsme přijali více než 100 nových zaměstnanců. Růst plánujeme i v příštím roce, zejména v oblasti vývojářů softwaru,“ dodal Očadlík.

Soutěž Exportér roku pořádají Střední podnikatelský stav, z. s. a Asociace k podpoře podnikání v ČR, záštitu nad soutěží měla Hospodářská komora ČR. Letos uspořádala již jednadvacátý ročník. Stejně jako při udělování cen v minulém roce, i letos prezident Zeman poděkoval exportérům za jejich práci a výsledky a ocenil jejich nezastupitelnou roli pro růst české ekonomiky.

<< zpět na seznam