cz | eng

Draci s konzervami jsou charitativním trhákem roku

S naším klientem Tesco, se kterým pracujeme především na CSR projektech, jsme natočili video, které mělo podpořit a motivovat zákazníky Tesco k tomu, aby nakoupili (buď přímo v obchodech v den Sbírky potravin nebo online) trvanlivé potraviny a drogistické zboží, a věnovali ho potřebným. V kampani jsme využili sportovce –Baseballový tým Draci Brno, mnohonásobné mistry ČR v baseballu.

Ve videu, které se okamžitě stalo virálním, se běžný zápas postupně proměňuje ve hru s potravinami a končí v obchodě u plného koše darovaných potravin. Trvanlivé potraviny létaly vzduchem, hráči sršeli vtipem, měli spoustu kreativních nápadů, a tak se natáčelo celý den. Jak v brněnském obchodě Tesco v Králově Poli, tak na jejich domácím hřišti v Komárově.

Získali jsme pozitivní zpětnou vazbu od zákazníků společnosti Tesco. Video se sdílelo na sociálních sítích Facebook a YouTube a mělo velký úspěch. Organický zásah na Facebooku byl 26 470 a placený 37 421.

Samotní hráči a aktéři klipu se do sbírky skutečně zapojili, a to v roli dobrovolníků v brněnském obchodě Tesco, kde rozdávali letáky a pomáhali zákazníkům s trvanlivými potravinami a drogistickým zbožím do košíků. Sbírka byla úspěšná, společnost Tesco jen za minulý rok věnovala potravinovým bankám téměř 1 000 tun přebytkových potravin a snaží se tato čísla stále zvyšovat.

V den Sbírky potravin se do pomoci zapojila i primátorka města Brna Markéta Vaňková, která přišla do obchodního centra Tesco Brno-Královo Pole nakoupit trvanlivé potraviny a sama je věnovala potřebným a lidem v nouzi. Na místě se setkala i s Draky, kteří jí ochotně s potravinami pomáhali.

Do Sbírky potravin se každoročně zapojují hypermarkety po celé České republice. Probíhá ve spolupráci s Českou federací potravinových bank. Lidé mohou v hypermarketech Tesco nakoupit trvanlivé potraviny a drogistické zboží a věnovat ho přímo na místě lidem v nouzi, například opuštěným seniorům, matkám samoživitelkám, rodinám v krizi, lidem bez domova či lidem s psychickým a tělesným postižením. Partnerem sbírky jsou také Charita Česká republika, NADĚJE, Armáda spásy a Slezská diakonie.

Na video se můžete podívat zde: https://www.youtube.com/watch?v=cLokJgmf1oA&feature=youtu.be

 

 

 

 

<< zpět na seznam