cz | eng

Z obyčejného molitanu Panem Žetonkem - miláčkem národa!

Pro našeho klienta Tesco pracujeme především na CSR projektech, a jedním z nich je program Vy rozhodujete, my pomáháme. Kromě Media Relations a Eventů se v tomto programu věnujeme i samotné kreativitě a podpoře celého projektu. Když jsme dostali zadání vymyslet něco, co přijme zákazníky Tesco k tomu, aby hlasovali pro projekty ze svého okolí, volba byla jasná.

Personifikovali jsme obyčejný žeton, kterého jsme pojmenovali Pan Žetonek. Vznikl jako maskot programu Vy rozhodujete, my pomáháme, který finančně podporuje neziskové organizace pro celé republice. Projekty si mezi sebe pravidelně rozdělují částku přesahující 5 milionů korun a zákazníci v obchodech Tesco svými hlasy rozhodují o tom, který projekt získá 30 000, 16 000 nebo 10 000 korun. 

Lidé hlasují pomocí žetonů, které dostanou na pokladnách za svůj nákup. Žeton jsme tedy zhmotnili, aby přinášel radost a motivoval zákazníky Tesco hlasovat pro projekty z jejich okolí a podpořit je tak.

Pan Žetonek se ale dostal mnohem dál. Všem se tak zalíbil, že jako maskot provází celý program od začátku až do konce. Jeho kariéru odstartovalo virální video, kde bloudí městem, pomáhá lidem, ale z každého obchodu ho vyhazují, nikde není vítán. Až když přijde k Tescu rozzáří se mu oči a ví, že jedině tam ho přijmou s otevřenou náručí. Když přiběhne do Tesca, všichni ho vítají s velkou pompou, jedině v Tescu je doma a lidé ho mají rádi. Na oplátku bude pomáhat, co mu budou síly stačit.

Fotografie a video se sdílelo na Facebooku i Youtube a zároveň tak motivovalo zákazníky k pomoci neziskovým organizacím. Pan Žetonek se kromě role herce představil také na konferenci, u foto stěny, rozdával letáky, vyskakoval z billboardu, podával informace zákazníkům či rozdával květiny zaměstnancům. A co je nejdůležitější, všem vykouzlil úsměv na tváři! A to na něj stačil obyčejný molitan.

Na video se můžete podívat zde: https://www.youtube.com/watch?v=K1E7ya0jL54&feature=youtu.be

 

 

 

<< zpět na seznam