cz | eng

Blog

Šéf by je za to asi nepochválil.

Šéf by je za to asi nepochválil.

Proto budu nekonkrétní. Od této příhody mám jasno, kterou hlídací agenturu bych si najala k hlídání svého areálu.

Chtěla jsem se v noci projít s přítelem svojí oblíbenou trasou, přes nejmenovaný hrad. Po chvílích krásných výhledů na rozsvícené podzimní nejmenované město jsme zjistili, že cestou nelze plynule v tuto noční hodinu kvůli mřížím pokračovat. Romantická nálada způsobila, že ani mříž nemohla být překážkou a my ji, s vědomím něčeho zakázaného a dobrodružného, přelezli. Asi tušíte, co bylo dál. Ještě jsme neudělali ani pět kroků a už se k nám blížila ochranka objektu. Očekávali jsme nelítostné vyhození a jen jsme ostražitě a náležitě submisivně očekávali, vybaveni omluvnými frázemi, jak ostré to bude. (Asi jako můj pes, který se v přítomnosti těch nejostřejších samců dokáže tvářit jako vykastrovaná fenka, ale to je na jiný příběh).

číst více
Keď sa to s osvetou preženie

Keď sa to s osvetou preženie

(dôležité upozornenie: blog písala tehotná account manažérka)

S osvetou sa v práci stretávam často. Dalo by sa povedať, že osveta bola v podstate počas niekoľkých rokov náplňou mojej práce. Robili sme osvetu schizofrénii a duševným chorobám, potom poruchám rastu a Turnerovmu syndrómu, a ďalším endokrinologickým poruchám. Áno, osveta vo všetkých týchto prípadoch bola a je prospešná. V prípade schizofrénie bolo potrebné uvádzať mýty o tejto chorobe na pravú mieru a prispieť tak k tomu, aby pacienti s týmto ochorením mohli trochu lepšie dýchať a chodiť po ulici bez toho aby sa báli ukazovákov. U Turnerovho syndrómu bolo potrebné dostať do povedomia budúcich matiek viac informácií o tomto ochorení a ukázať, že slovo syndróm nemusí byť strašiak, a že dievčatká s TS vedia priniesť rodičom rovnakú radosť ako iné deti. Osveta vo všetkých týchto prípadoch mala veľký význam, pretože chýbala.

číst více
Stáž u Bílého Medvěda, splněný sen a ještě mnohem víc

Stáž u Bílého Medvěda, splněný sen a ještě mnohem víc

Že existuje obor public relations jsem vlastně zjistila, až když jsem nastoupila na vysokou. Během dvou let studia marketingových komunikací ve Zlíně jsem pracovala na školním projektu právě v sekci PR a postupně jsem začala mít pocit, že tenhle obor by možná mohl být tím, čemu bych se po škole chtěla věnovat. A tak jsem se dala do objevování, co všechno PR vlastně znamená. Přihlásila jsem se na vzdělávací kurz Akademie PR, který pořádá Asociace Public Relations Agentur. Týden plný přednášek a práce v týmu mi pomohl rozšířit si obzory, ale umožnil mi získat stáž, kterou jsem si tolik přála. A tak jsem koncem června mohla nastoupit do agentury Bílý Medvěd Public Relations.

číst více
Klasická tisková zpráva je už dead?

Klasická tisková zpráva je už dead?

V posledních letech se objevují čím dál častěji názory, že tisková zpráva je přežitkem. Stále více se komunikace posouvá do světa digitálu a spousta firem a agentur klasickou tištěnou podobu tiskové zprávy používá jen zřídka a někteří ji vypouští z PR strategií úplně. Je tedy důležité položit si dvě důležité otázky: Jak se TZ proměnila a je opravdu mrtvým komunikačním nástrojem? 

číst více
Můj měsíc s Bílým Medvědem

Můj měsíc s Bílým Medvědem

Třetí ročník byl téměř v polovině a jedním z mnoha úkolů bylo vybrat si místo měsíční praxe. Studuji marketingové komunikace ve Zlíně a možnosti nám nabídli tři – digitální, kreativní nebo PR agenturu. I díky předchozímu studiu žurnalistiky nebylo příliš těžké si zvolit oblast PR. V Brně, kde mimo Zlín bydlím, jsem dostal dobré reference od mé spolužačky na PR agenturu Bílý Medvěd, kam jsem se na stáž následně dostal.

číst více
Tři králové aneb zneužití písmenné zkratky pro osobnostní PR?

Tři králové aneb zneužití písmenné zkratky pro osobnostní PR?

Co si představíte pod zkratkou K+M+B? Říkáte počáteční písmena jmen "Třech králů" tedy mudrců, kteří se jako první "nežidé" přišli poklonit narozenému Ježíši? Svátek Zjevení Páně, lidově „Třech králů“ , odjakživa doprovázely lidové zvyky. Ve střední Evropě je zvykem žehnání domů, při němž se na dveře křídou píší písmena C+M+B, resp K+M+B s udáním letopočtu. Nejsou to však počáteční písmena jmen „Třech králů“: Kašpar, Melichar a Baltazar, jak se lidově traduje, ale zkratka latinského Christus mansionem benedicat : Kristus požehnej tomuto domu.

číst více
Youtube učí naše děti opět rozumět slovenštině.

Youtube učí naše děti opět rozumět slovenštině.

Starší si jistě pamatují dobu, kdy se na pultech knihkupectví běžně objevovaly slovenské knížky, v televizi běžely slovenské filmy a zprávy byly čteny slovenskými reportéry. Nakonec, vždyť jsme měli i slovenského prezidenta.

číst více
Podle nosa poznáš kosa?

Podle nosa poznáš kosa?

Když člověk jede ve vlaku sám a přisedne si cizí člověk, se kterým v tichém kupé nemají žádný zvláštní společný zážitek, není mnoho důvodů ani pro extroverta se dávat do řeči. Po ránu, v zimě ještě potmě, si člověk rád zdřímne, čte nebo se připravuje na pracovní schůzky. Tentokrát to bylo jinak. 

číst více
Stáž v Bílém Medvědovi

Stáž v Bílém Medvědovi

Do činnosti agentury Bílý Medvěd mě (a další posluchače VŠ předmětu o PR) zasvětila asi před dvěma lety její ředitelka Pavla Střechová. Rozhodně byla tehdy jedním z poutavějších a přínosnějších hostů kurzu. Když popisovala nejzajímavější projekty agentury, přemýšlela jsem o tom, kdo je všechny vymyslel a co bych dala za to, kdyby mě napadlo něco alespoň z poloviny tak originálního.

 

číst více
Českou nečeskou, cestou necestou

Českou nečeskou, cestou necestou

Pravidelné cestování za klienty do hlavního města s sebou nese zajímavé zážitky. Nemyslím tím postávání v kolonách na D1 -již mnoho let upřednostňujeme cestování vlakem. Člověk může v klidu pracovat, nebo odpočívat - prostě může svobodně vykonávat psychické i fyzické potřeby ;-).
 
číst více

Nalezeno: 25 záznamů   |   Stránka: 1 , 2 , 3 , 4 , 5