cz | eng

Aktuality

Po Pfizeru Modernu, či naopak? Nejlepší ochranu proti covidu zajistí kombinace vakcín

Po Pfizeru Modernu, či naopak? Nejlepší ochranu proti covidu zajistí kombinace vakcín

Koronavirová epidemie v České republice stále nekončí a nejlepší ochranou proti onemocnění COVID-19 zůstává očkování. Lidé, kteří mají za sebou první dvě dávky základního očkování, se nyní mohou nechat naočkovat třetí posilovací dávkou vakcíny, takzvaným „boosterem“. A jak potvrzují data z vědecké studie v Singapuru, které se zúčastnilo přes 703 tisíc lidí ve věku 60 a více let, největší ochranu proti koronaviru zajistí kombinace vakcín. Tedy použití posilující dávky vakcíny od jiného výrobce, než bylo základní očkování.

číst více
Jedinečná online akademie chce zastavit kritický úbytek účetních

Jedinečná online akademie chce zastavit kritický úbytek účetních

V České republice začíná být kritický nedostatek účetních. Jak ukazují statistiky, zatímco v 90. letech si ročně zakládalo živnost 4000 účetních, v posledních letech je nárůst samostatných účetních pouhých 1000. Daleko větší je pak úbytek a ukončení živnosti zkušených účetních. Změnit tento trend má nově spuštěná online akademie Svobodná účetní. 

číst více
Získali jsme ocenění v soutěži Zlatý středník!

Získali jsme ocenění v soutěži Zlatý středník!

V soutěži Zlatý středník jsme za projekt "Kup co sníš" získali spolu s Mendelova univerzita v Brně ocenění TOP RATED hned ve dvou kategoriích - společenská zodpovědnost - Veřejný sektor a politická komunikace. Zlatý středník je československá profesní soutěž hodnotící firemní interní a externí média a nejlepší komunikační projekty vznikající jak v České republice, tak na Slovensku. 
 
číst více
Čtvrtý ročník soutěže Náš evropský projekt zná vítěze!

Čtvrtý ročník soutěže Náš evropský projekt zná vítěze!

Interaktivní včelí muzeum, výstavba malé vodní nádrže s povodňovým parkem, oprava kulturního domu a revitalizace lesoparku. To jsou podle hlasování veřejnosti vítězné projekty čtvrtého ročníku soutěže Náš evropský projekt. Čtyři vítězné obce – Hulice, Vernířovice, Horní Lhota a Orlová – si mezi sebou rozdělí výhru 180 tisíc korun na uspořádání obecních slavností. 

číst více
Kup co sníš - Cesta rajčete

Kup co sníš - Cesta rajčete

Video o životě rajčete od jeho narození na farmě Bezdínek, cestě za jeho posláním, snech a nenaplněných touhách je další z videí pro Mendelovu Univerzitu v Brně, projekt Kup co sníš.

https://www.facebook.com/bilymedvedpr

číst více
Na autory nejlepších ekonomických diplomek opět čeká 31 tisíc Kč!

Na autory nejlepších ekonomických diplomek opět čeká 31 tisíc Kč!

Motivovat a odměnit studenty a studentky ekonomických oborů za kvalitní diplomové práce – právě takový je cíl třetího ročníku soutěže Cena Atlas Copco Services, který právě odstartoval. A přestože jsou vysoké školy kvůli koronaviru již řadu měsíců uzavřené, zajímavé studentské práce na nich vznikají i nyní. Na autory šesti nejzajímavějších diplomek, zaměřených na ekonomii a podnikání, dohromady čeká částka 31 tisíc korun. Absolutní vítěz pak získá 20 000 Kč.

číst více
Vodík jako palivo budoucnosti? HYTEP vtipným virálním videem odpovídá na nejčastější dotazy

Vodík jako palivo budoucnosti? HYTEP vtipným virálním videem odpovídá na nejčastější dotazy

Vodík: nejlehčí a nejjednodušší chemický prvek, který tvoří převážnou část hmoty ve vesmíru. Jeho specifické vlastnosti, zejména vysoká energetická hustota a nulové emise skleníkových plynů při jeho využití, z něj dělají ideálního kandidáta na palivo budoucnosti. Díky HYTEP, České vodíkové platformě, zažívá rozmach i v České republice. Příkladem může být zapojení Ústeckého kraje do projektu vodíkových údolí, který cílí na maximalizaci využívání vodíku v dopravě, průmyslu a energetice. HYTEP nyní představuje na svém webu video, které zábavnou cestou představuje veřejnosti hlavní výhody vodíku v mobilitě a odpovídá na nejčastěji kladené otázky v souvislosti s využíváním, výrobou a skladováním vodíku.

číst více
Vodík má v Česku perspektivu, shodují se odborníci

TZ | Vodík má v Česku perspektivu, shodují se odborníci

Vodík, coby zdroj čisté a bezemisní energie, má v České republice slibnou budoucnost. Projektů, zabývajících se technologiemi na bázi vodíku, ať už jde o samotnou výrobu, skladování či vodíkovou mobilitu, bude u nás v následujících letech rozhodně přibývat. Pro úspěšné prosazení vodíkových technologií však nyní bude klíčová výše podpory z veřejných zdrojů. Stejně tak bude důležitý primární výzkum, vývoj a vylepšování současných vodíkových technologií, které umožní jejich zlevnění a masové rozšíření.

číst více
ROZHOVOR: Učitelé nemohou nahradit rodiče, tvrdí odborníci

ROZHOVOR: Učitelé nemohou nahradit rodiče, tvrdí odborníci

Rodiče si s dětmi neumí poradit, a spoléhají na školu, že jim děti „dovychová“. Když se velcí respektují a domluví se, dítěti se daří. Existuje tzv. laskavá agrese – rodič předstírá zájem, ale potřeby dítěte ve skutečnosti nevnímá. Problematičtí rodiče bývají především sociálně nezralé osobnosti a nezbývá než s nimi jednat jako s malými dětmi, tj. jasně vymezovat hranice a předávat kompetence. Ve věcech rodinných nemá učitel žádnou šanci, měl by respektovat osud dítěte, který není v jeho moci změnit. To je jen několik myšlenek, které v našem rozhovoru rozvíjí speciální pedagog, lektor, psycholog a rodinný poradce Jiří Halda společně s ředitelem Tvořivé školy Čeňkem Roseckým.

číst více
Velikonoce po italsku

Velikonoce po italsku

Zažijte italské Velikonoce v pohodlí domova. Speciální pochoutky zvládnete snadno a rychle. Velikonoce jsou za dveřmi a určitě už přemýšlíte, čím byste si je letos obohatili a na čem byste si pochutnali. Abychom si ty letošní, lockdownové, zpříjemnili, podíváme se do slunné Itálie, alespoň prostřednictvím receptů. Sergio Bellini, majitel rodinné restaurace Castellana Trattoria v Brně, nám prozradí, co se vaří v období Velikonoc v Itálii.

 

číst více

Nalezeno: 460 záznamů   |   Stránka: 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 92