cz | eng

Aktuality

V areálu bývalé Zbrojovky začala první fáze úprav

TZ | V areálu bývalé Zbrojovky začala první fáze úprav

Černé místo na mapě města Brna, tak dnes Brňané označují areál bývalé světoznámé továrny Zbrojovka v Zábrdovicích. Tento brownfield, který několik let chátral, nyní získal nový majitel CPI Property Group realitního investora Radovana Vítka. Skupina nyní připravuje novou podobu areálu.

číst více
Erasmus+ opět umožnil stovkám studentů získat cenné zkušenosti v zahraničí

TZ | Erasmus+ opět umožnil stovkám studentů získat cenné zkušenosti v zahraničí

Přes 800 studentů českých vysokých a vyšších odborných škol vycestovalo v letošním akademickém roce díky programu Erasmus+ do zahraničí. Nejnavštěvovanější zemí bylo Německo, kam zavítala necelá stovka studentů. V rámci zahraničních výjezdů jednoznačně převažovaly studijní pobyty nad praktickými stážemi. Vyplývá to z dostupných dat o mobilitě studentů databáze Erasmus+.

číst více
Generace Y? Ptá se proč a potřebuje více chválit.

TZ | Generace Y? Ptá se proč a potřebuje více chválit.

Brněnská firma vyrábějící elektronové mikroskopy FEI Company v těchto dnech již potřetí získala titul Zaměstnavatel roku pro Jihomoravský kraj v kategorii firem do pěti tisíc zaměstnanců. Zároveň byla letos již počtvrté v řadě oceněna jako Exportér roku v kraji. „Aby byla firma úspěšná, je důležité mít spokojené a motivované zaměstnance,“ popsala jeden z klíčů k úspěchu manažerka personálního oddělení FEI Eva Vacíková. V rozhovoru pro Moravské hospodářství kromě úspěchů firmy komentovala také to, jak se mění jednotlivé generace zaměstnanců a jak k nim správně přistupovat.

číst více
Vypisujeme výběrové řízení na pozici: Junior Account Executive/Assistant

TZ | Vypisujeme výběrové řízení na pozici: Junior Account Executive/Assistant

Jde o pracovní poměr na celý úvazek. Nástup možný ihned. Podmínkou k zařazení do výběrového řízení je zaslání strukturovaného životopisu a motivačního dopisu nejpozději do 15. 8. 2016 na e-mail: hr@bmpr.cz. 

číst více
Kvalitní osvětlení v halách ovlivňuje zdraví zaměstnanců

TZ | Kvalitní osvětlení v halách ovlivňuje zdraví zaměstnanců

Obrovské haly bez oken jsou trendem mezi dnešními průmyslovými stavbami. Jejich výstavba je levná a jednoduchá. V halách dnes pracují desítky tisíc lidí z celé České republiky. Tráví tam i dvanáct hodin denně. Nedostatek přírodního světla a špatné osvětlení pracovních prostor ale podle lékařů nepříznivě ovlivňují zdravotní stav pracovníků. Ti trpí poruchami spánku, často také depresemi.  Vývojáři osvětlení se začínají předhánět, kdo přijde s lepším řešením. Zaměstnavatelé to vítají.

číst více
Studenti Biskupského gymnázia zaujali australské vědce

TZ | Studenti Biskupského gymnázia zaujali australské vědce

Před dvěma lety vyhlásila FEI Brno soutěž pro střední školy o nejlepší projekt zapojující do výuky elektronový mikroskop Phenom. Soutěž vyhrálo Biskupské Gymnázium, na kterém vznikl nepovinný předmět Základy elektronové mikroskopie, kam chodí na exkurze i studenti z jiných škol. 

číst více
FEI vyhlášeno Zaměstnavatelem roku JMK

TZ | FEI vyhlášeno Zaměstnavatelem roku JMK

FEI Czech Republic získalo 1. místo Sodexo Zaměstnavatel roku 2016 Jihomoravského kraje v kategorii do 5000 zaměstnanců. Firma je zároveň největším exportérem v regionu. V Brně provozuje technologické centrum, kde zaměstnává více než 660 zaměstnanců, kteří zde vyvíjí, vyrábí i servisují elektronové mikroskopy.

číst více
Čeští fotbalisté budou na Euru 2016 reprezentovat v modelech Stones

TZ | Čeští fotbalisté budou na Euru 2016 reprezentovat v modelech Stones

Fotbal a móda – dva pojmy, které spolu ještě před dvaceti lety neměly téměř žádnou souvislost. Dnes je to jinak. Fotbalisté jsou módními ikonami. Určují, jaký účes se bude nosit v nadcházejících měsících nebo v jakém saku je vhodné se předvést na procházce s partnerkou. Vybrat ty nejmódnější a nejstylovější kousky pomáhají fotbalistům často stylisté. Své módní poradce má také česká fotbalová reprezentace. Jsou jimi stylisté společnosti Steilmann Praha. Ti již několik let oblékají naše reprezentanty do modelů pánské značky Stones.

číst více
Na Valtických vinných trzích se o víkendu lámaly rekordy

TZ | Na Valtických vinných trzích se o víkendu lámaly rekordy

Lahodná vína, příjemné prostředí nově zrekonstruovaných zámeckých prostor a také slunečné počasí přilákalo na letošní 49. ročník Valtických vinných trhů, Wimbledon mezi vinařskými výstavami, pět a půl tisíce návštěvníků. Jejich dobrá nálada a soutěžní duch napomohly k překonání rekordu v počtu přiťuknutí si sklenicí s vínem z roku 2013. Valtické vinné trhy tak budou opět zapsány do České knihy rekordů. „S vínem si letos na Valtickém zámku přiťuklo přesně 555 návštěvníků. To je o třidvacet přiťuknutí více než se podařilo v roce 2013,“ radoval se organizátor akce David Šťastný.

číst více
Obchodní centra a maloobchodníci zavedení EET vítají

TZ | Obchodní centra a maloobchodníci zavedení EET vítají

Na konci března přijatý zákon o elektronické evidenci tržeb (EET) není pro drtivou většinu obchodních center žádným problémem. Naopak jej vnímají jako příhodný nástroj k efektivnějšímu výběru daní a narovnání konkurenčního prostředí. Do jejich finanční stability určitě tato změna nijak výrazně nezasáhne.

číst více

Nalezeno: 389 záznamů   |   Stránka: 1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 78