cz | eng

Aktuality

Eda z Mostu podpořil Sbírku potravin. Pomohl tak lidem v nouzi

Eda z Mostu podpořil Sbírku potravin. Pomohl tak lidem v nouzi

Sbírka potravin je v plném proudu a až do 1.12. můžete ve všech obchodech Tesco věnovat trvanlivé potraviny a drogerii lidem v nouzi, a pomoci tak těm, kteří to v tuto nelehkou dobu nejvíce potřebují. Darovat potraviny můžete i online až do Štědrého dne. 

číst více
Sbírka potravin pomůže zajistit lepší Vánoce lidem v nouzi

Sbírka potravin pomůže zajistit lepší Vánoce lidem v nouzi

Sbírka potravin začíná už tuto sobotu ve všech hypermarketech Tesco a vybraných maloformátových prodejnách po celé ČR ve spolupráci s Českou federací potravinových bank a Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR. Zajistit potraviny, ale také základní drogerii těm, kteří to nejvíce potřebují, to je hlavním smyslem Sbírky potravin. Darování je navíc možné i na Tesco Online nákupech pomocí tzv. Balíčků pomoci až do 1. prosince.

číst více
Quo vadis, realitní trhu?

TZ | Quo vadis, realitní trhu?

 

Aktuálně platná vládní opatření mají zásadní dopad na fungování maloobchodníků, a do konce roku se situace ještě zhorší. Nepomáhá tomu ani velká nejistota ohledně letošních Vánoc, tedy období pro retail klíčovým, ani skutečnost, že vláda upravuje opatření několikrát týdně. Mnohá z nich nejsou promyšlena a spíše způsobují chaos. Média se ptají obchodníků na připravenost pro druhou vlnu Covid19. Připravit se na něco, kde nemáte, byť malou kontrolu, není dost dobře možné.

 

číst více
Společnost Tesco odstranila 454 tun těžko recyklovatelných plastů z obalů vlastních výrobků

TZ | Společnost Tesco odstranila 454 tun těžko recyklovatelných plastů z obalů vlastních výrobků

Společnost Tesco se zavázala k odstranění všech těžko recyklovatelných materiálů z obalů vlastní značky do konce roku 2020. Rok a půl od prohlášení odstranilo Tesco ve střední Evropě 454 tun těžko recyklovatelných plastů a je odhodláno pokračovat ve svém úsilí navzdory obtížným podmínkám způsobeným epidemií koronaviru.

číst více
Kup, co sníš!

Kup, co sníš!

Výzkumný tým z Mendelovy univerzity v Brně se zabývá problematikou plýtvání potravinami v domácnostech a chováním spotřebitele. V současnosti probíhá řešení tříletého projektu financovaného z prostředků TAČR ČR, který je zaměřený na problematiku plýtvání potravinami v domácnostech.
V rámci tohoto projektu natáčíme s režisérem Kubou Jírou mockumentary video. V roli vědce, zkoumajícího zdroj úniku peněz - Vojtěch Blahuta. Laboratoř k natáčení poskytla Střední průmyslová škola chemická.

číst více
3 matematické hry, u kterých se s vašimi dětmi rozhodně nudit nebudete!

3 matematické hry, u kterých se s vašimi dětmi rozhodně nudit nebudete!

Koronavirová pandemie dětem znovu zavřela školy a spousta rodičů se s dětmi ocitla doma před počítačem. Některé předměty dávají zabrat nejen dětem, ale i rodičům. A to především matematika. Jak ji zvládnout formou hry a objevovat spolu s dítětem?

číst více
Očkujte se! Lékař varuje před mixem chřipky a koronaviru!

Očkujte se! Lékař varuje před mixem chřipky a koronaviru!

Je tady druhá vlna koronaviru, zákeřná choroba z Číny neslábne, a do toho se hlásí o slovo chřipka. Odborníci bijí na poplach a doporučují, aby se lidé nechali očkovat proti chřipce, a případně tak pomohli od sebe odlišit obě nemoci. Jak je důležité očkování proti chřipce? A co představuje v době koronavirové? A bude očkování proti koronaviru bezpečné? Na to jsme se ptali MUDr. Oto Sovy z výzkumného ústavu BOOS.

číst více
Ztracená „koronavirová“ generace? Volba kariéry bude pro studenty obtížnější než kdykoliv předtím!

TZ | Ztracená „koronavirová“ generace? Volba kariéry bude pro studenty obtížnější než kdykoliv předtím!

Téměř půl roku trvaly pro studenty základních a středních škol koronavirové a letní prázdniny. A sotva se žáci vrátili do lavic a začali se opět dostávat do studijního tempa, přichází druhá, podzimní vlna epidemie. Školám opět hrozí plošné uzavírání, žákům distanční výuka a odborníci upozorňují, že pro že pro řadu dětí bude extrémně obtížné plnohodnotně zvládnout předepsané učivo, stejně jako nalézt motivaci ke studiu.

číst více
Náš projekt Já Kociánka byl oceněn 3. místem v soutěži Zlatý Středník

Náš projekt Já Kociánka byl oceněn 3. místem v soutěži Zlatý Středník

Do 18. ročníku soutěže Zlatý středník bylo přihlášeno rekordních 415 projektů. Slavnostní vyhlášení proběhlo včera, 9.9. v Empire Hall v Praze. Děkujeme klientovi za příležitost oslavit s Centrem Kociánka 100 leté výročí a kamarádům kriplíkům za odborné konzultace:-).

číst více
Umělecká premiéra Marka Číhala:  Poprvé v životě se pustí do práce se dřevem!

TZ | Umělecká premiéra Marka Číhala: Poprvé v životě se pustí do práce se dřevem!

Na začátku roku 2020 osobně dohlížel na kácení mohutného vánočního stromu na Staroměstském náměstí. Nyní, o devět měsíců později, už jen trpělivě čeká, než dřevo z letitého smrku dokonale vyschne. Během následujících měsíců z něj vznikne jedinečný masivní stůl, a právě v tu chvíli zapojí do jeho výtvarného ztvárnění. Řeč je o světoznámém umělci Markovi Číhalovi, kterého čeká oborová premiéra – poprvé v životě se bude umělecky zpracovávat dřevo!

číst více

Nalezeno: 472 záznamů   |   Stránka: 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 95