cz | eng

Aktuality

Očkujte se! Lékař varuje před mixem chřipky a koronaviru!

Očkujte se! Lékař varuje před mixem chřipky a koronaviru!

Je tady druhá vlna koronaviru, zákeřná choroba z Číny neslábne, a do toho se hlásí o slovo chřipka. Odborníci bijí na poplach a doporučují, aby se lidé nechali očkovat proti chřipce, a případně tak pomohli od sebe odlišit obě nemoci. Jak je důležité očkování proti chřipce? A co představuje v době koronavirové? A bude očkování proti koronaviru bezpečné? Na to jsme se ptali MUDr. Oto Sovy z výzkumného ústavu BOOS.

číst více
Ztracená „koronavirová“ generace? Volba kariéry bude pro studenty obtížnější než kdykoliv předtím!

TZ | Ztracená „koronavirová“ generace? Volba kariéry bude pro studenty obtížnější než kdykoliv předtím!

Téměř půl roku trvaly pro studenty základních a středních škol koronavirové a letní prázdniny. A sotva se žáci vrátili do lavic a začali se opět dostávat do studijního tempa, přichází druhá, podzimní vlna epidemie. Školám opět hrozí plošné uzavírání, žákům distanční výuka a odborníci upozorňují, že pro že pro řadu dětí bude extrémně obtížné plnohodnotně zvládnout předepsané učivo, stejně jako nalézt motivaci ke studiu.

číst více
Náš projekt Já Kociánka byl oceněn 3. místem v soutěži Zlatý Středník

Náš projekt Já Kociánka byl oceněn 3. místem v soutěži Zlatý Středník

Do 18. ročníku soutěže Zlatý středník bylo přihlášeno rekordních 415 projektů. Slavnostní vyhlášení proběhlo včera, 9.9. v Empire Hall v Praze. Děkujeme klientovi za příležitost oslavit s Centrem Kociánka 100 leté výročí a kamarádům kriplíkům za odborné konzultace:-).

číst více
Umělecká premiéra Marka Číhala:  Poprvé v životě se pustí do práce se dřevem!

TZ | Umělecká premiéra Marka Číhala: Poprvé v životě se pustí do práce se dřevem!

Na začátku roku 2020 osobně dohlížel na kácení mohutného vánočního stromu na Staroměstském náměstí. Nyní, o devět měsíců později, už jen trpělivě čeká, než dřevo z letitého smrku dokonale vyschne. Během následujících měsíců z něj vznikne jedinečný masivní stůl, a právě v tu chvíli zapojí do jeho výtvarného ztvárnění. Řeč je o světoznámém umělci Markovi Číhalovi, kterého čeká oborová premiéra – poprvé v životě se bude umělecky zpracovávat dřevo!

číst více
Nahraďte anabolika přírodními látkami. Vyvarujete se cirhóze jater či náhlé smrti

Nahraďte anabolika přírodními látkami. Vyvarujete se cirhóze jater či náhlé smrti

Oblast fitness a kulturistiky je jedním ze sportů, kde člověk lehce podlehne zakázaným látkám. Když potkáte ve fitku někoho, kdo má velké tělo samý sval, a přitom ještě před pár týdny po svalech nebyla ani památka, je jasné, že to nebude přírodní cestou a urputným cvičení. Na podporu výkonu, regeneraci funkce orgánů, zejména svalů, používá spousta mužů a žen anabolické steroidy. Ty jsou ale životu nebezpečné. Kvůli kráse tak riskují své zdraví.

číst více
Jak vybrat školní batoh, aby záda nebolela

Jak vybrat školní batoh, aby záda nebolela

I když se to na první pohled může zdát jako brnkačka, výběr školního batohu není právě jednoduchý úkol. Obzvlášť pokud má být nejen hezký a funkční, ale také šetrný k zádům školáků. „V obchodě se soustřeďte na funkčnost zipů a pevnost švů – a to hlavně u ramenních popruhů, které ponesou celou váhu batohu.  Sledujte i praktické vnitřní členění, vhodná je kapsa na pití a na svačinu. Základem jsou pak samozřejmě polstrovaná a anatomicky tvarovaná záda,“ radí s výběrem Aleš Pavlík, nákupčí školních potřeb společnosti Tesco. Podívejte se, na co dalšího si dát při výběru pozor. Funkční a kvalitní školní batohy pro všechny věkové najdete v síti supermarketů a hypermarketů Tesco.

 

číst více
Spotřebu auta zná každý. Ale jakou spotřebu má váš dům?

TZ | Spotřebu auta zná každý. Ale jakou spotřebu má váš dům?

Spotřebu svého vozidla, a stejně tak přesnou útratu za pohonné hmoty, dobře zná každý majitel automobilu. Ovšem víte, jakou spotřebu energie má váš dům? A jak úsporný vlastně je?

číst více
Úspěch na mezinárodní výstavě: Merlot z CHÂTEAU VALTICE dobyl americký kontinent

Úspěch na mezinárodní výstavě: Merlot z CHÂTEAU VALTICE dobyl americký kontinent

Vysoce prestižní vinařská soutěž v USA ve státě New York – Finger Lakes oslavila v letošním roce 20 let. Tato vinařská soutěž je zároveň největší benefiční soutěží pro charitativní účely na světě. Moravští vinaři tuto soutěž podporují a přihlašují do ní svá vína již několik let. V letošním roce zde moravská vína opět zaznamenala obrovský úspěch v konkurenci více než dvou tisíc vín z téměř dvaceti zemí.

číst více
Žabka rozšířila nabídku služeb. Vyzvednete si klíče nebo online objednáte širší sortiment

TZ | Žabka rozšířila nabídku služeb. Vyzvednete si klíče nebo online objednáte širší sortiment

Obchodní síť prodejen Žabka rychle reaguje na měnící se potřeby svých zákazníků. Nově proto na své prodejny umisťuje schránky, které slouží k vyzvednutí klíčů. Zároveň rozšířila i sortiment zboží, které je možné objednat online prostřednictvím aplikace Bolt Food. Nově zde přibylo čerstvé ovoce a zelenina. Nabídka čítá již 800 produktů.

číst více
Průzkum: 70 % ZŠ a SŠ nemohlo během pandemie naplno pomáhat žákům s hledáním vhodné kariéry

TZ | Průzkum: 70 % ZŠ a SŠ nemohlo během pandemie naplno pomáhat žákům s hledáním vhodné kariéry

Zrušené exkurze u potenciálních zaměstnavatelů, zrušené burzy práce, zrušené besedy s odborníky či zrušené stáže a praxe. A především nemožnost osobního či skupinového poradenství, které na základních a středních školách studentům poskytují odborní kariérní poradci. I takovéto negativní dopady přineslo uzavření škol v důsledku koronavirové pandemie.

číst více

Nalezeno: 466 záznamů   |   Stránka: 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 94