cz | eng

Aktuality

Na Valtických vinných trzích se o víkendu lámaly rekordy

TZ | Na Valtických vinných trzích se o víkendu lámaly rekordy

Lahodná vína, příjemné prostředí nově zrekonstruovaných zámeckých prostor a také slunečné počasí přilákalo na letošní 49. ročník Valtických vinných trhů, Wimbledon mezi vinařskými výstavami, pět a půl tisíce návštěvníků. Jejich dobrá nálada a soutěžní duch napomohly k překonání rekordu v počtu přiťuknutí si sklenicí s vínem z roku 2013. Valtické vinné trhy tak budou opět zapsány do České knihy rekordů. „S vínem si letos na Valtickém zámku přiťuklo přesně 555 návštěvníků. To je o třidvacet přiťuknutí více než se podařilo v roce 2013,“ radoval se organizátor akce David Šťastný.

číst více
Obchodní centra a maloobchodníci zavedení EET vítají

TZ | Obchodní centra a maloobchodníci zavedení EET vítají

Na konci března přijatý zákon o elektronické evidenci tržeb (EET) není pro drtivou většinu obchodních center žádným problémem. Naopak jej vnímají jako příhodný nástroj k efektivnějšímu výběru daní a narovnání konkurenčního prostředí. Do jejich finanční stability určitě tato změna nijak výrazně nezasáhne.

číst více

TZ | 1. kvartál v nákupních centrech jako na houpačce?

Hradec Králové, Ostrava, Ústí nad Labem – Socioekonomické ukazatele napříč kraji vykazují za letošní první kvartál další pokles nezaměstnanosti. Tento vývoj jde ruku v ruce s většími útratami návštěvníků nákupních center, a to například i na tradičně slabším Ostravsku a na blízkost německých hranic citlivém Ústecku.

číst více

TZ | Active Retail Asset Management získal nové posily.

Koncem letošního března nastoupily do Active Retail Asset Management na pozici letting manažera nové posily, a to Marcela Mihóková a Bohumil Neumann. Ve společnosti, která spravuje nákupní centra jako ostravské Forum Nová Karolina nebo Futurum Hradec Králové, mají nově na starosti péči o stávající nájemce, management leasingového procesu, aktivní vyhledávání a získávání potenciálních nájemců a také spoluvytváření marketingové strategie center pro další období.

číst více

TZ | Jak v jarním počasí svítit a nekazit si oči? Sviťte LEDkami.

Jarní počasí s sebou mnohdy přináší výrazné výkyvy. Náladové střídání slunečních paprsků se zataženou oblohou ovlivňuje také děti, které za školními okny tráví podstatnou část dne. Problém s neustálým rozsvěcováním a zhasínáním světel ve třídách vlivem aktuálního počasí může vyřešit zavedení svítidel s regulovatelnými LED diodami.

číst více
Více než 700 druhů vín ochutnají o víkendu návštěvníci Valtických vinných trhů.

TZ | Více než 700 druhů vín ochutnají o víkendu návštěvníci Valtických vinných trhů.

V pátek 13. května 2016 odpoledne začne na Valtickém zámku jeden z největších vinařských svátků v České republice – dvoudenní výstava vín Valtické vinné trhy. Návštěvníci ochutnají lahodná vína oceněná těmi nejlepšími someliéry a vinaři z celé České republiky. „Těšit se mohou také na letošní Championy - Irsai Oliver z vinařství Sing Wine z Velkých Bílovic nebo Zweigeltrebe z rakvického Rodinného vinařství Janoušek,“ pozval návštěvníky jeden z organizátorů David Šťastný.

číst více

TZ | Kampos zahajuje dobu LEDkovou s PR agenturou Bílý Medvěd

Společnost majitele Stanislava Sehnala Kampos uvedla před třemi lety na trh unikátní řadu LED diod GRAFEN. Díky vlastnostem, které umožňují snižování nákladů a zvýšení bezpečnosti provozu, se osvětlení daří zavádět do výrobních hal po celé České republice. Od začátku dubna na propagaci šetrnosti LED svítidel spolupracuje s brněnským členem APRA, agenturou Bílý Medvěd Public Relations.

číst více
Vinařská soutěž s téměř 160letou tradicí odhalila šampiona vín pro rok 2016

TZ | Vinařská soutěž s téměř 160letou tradicí odhalila šampiona vín pro rok 2016

15. dubna 2016, Valtice – Takzvaný Wimbledon mezi vinařskými soutěžemi - Valtické vinné trhy zahájily již 49. ročník.  Valtické vinné trhy (VVT) nejsou jen nejstarší výstavou vín v České republice, zároveň patří již desítky let také mezi nejprestižnější soutěže ve střední Evropě. V Národním vinařském centru ve Valticích, které je garantem celé soutěže, proběhlo ve dnech 12. - 14. dubna hodnocení 727 druhů nejlepších vín od 117 vinařů a vinařství nejen z Moravy, ale také ze Slovenska a z Rakouska. V pátek 15. dubna pak superkomise složená z nejlepších vinařů, sommeliérů a vinařských odborníků z celé České republiky vybrala absolutního šampiona mezi bílými a červenými víny pro letošní rok.

číst více
Fashion Days v Brně: Ne všechno retro je v módě. Vsaďte na eleganci

TZ | Fashion Days v Brně: Ne všechno retro je v módě. Vsaďte na eleganci

Zvonové kalhoty, nadýchaná trvalá a leské šusťákové soupravy, těmito módními trendy  odstartovala víkendová série přehlídek Fashion Days v Nákupní galerii Vaňkovka v Brně. Divákům ale již po pár minutách došlo, že kříklavě zelený šusťák nebude to pravé ořechové pro sezónu jaro/léto 2016. Modely ve stylu osmdesátých let totiž na pódiu po chvíli vystřídaly ukázky současných módních trendů. Choreografové přehlídky tak chtěli poukázat, kam se móda za několik desetiletí posunula. Své zastoupení měly na víkendových přehlídkách také dámské značky Steilmann, Apanage, Kapalua a pásnká značka Stones, které znáte z prodejen Steilmann.

číst více
Zuzka (26): „Každé narodené dievča s Turnerovým syndrómom je vlastne zázrakom.“

TZ | Zuzka (26): „Každé narodené dievča s Turnerovým syndrómom je vlastne zázrakom.“

Zuzka (26) je mladé ambiciózne veselé dievča, ktoré sa na prvý pohľad od svojich vrstovníkov nijak nelíši. Študuje medicínu, má rada filmy, turistiku, číta knihy a keď má čas, trávi ho v spoločnosti priateľov. Aj keď to na prvý pohľad nie je viditeľné, trpí ochorením, ktoré postihuje v priemere 1 z 2 500 dievčat – Turnerovým syndrómom, ktorý ale nemusí so sebou niesť väčšie zdravotné riziká.V minulosti sa toto ochorenie prejavovalo najmä nízkou výškou u jeho nositeliek, dnes sa však vďaka medicíne aj tento nedostatok darí korigovať. Zuzkin príbeh hovorí o živote s týmto ochorením. 

číst více

Nalezeno: 391 záznamů   |   Stránka: 1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 79